---Ro Forum---
Lista Forumurilor Pe Tematici
---Ro Forum--- | Reguli | Inregistrare | Login

POZE ---RO FORUM---

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
amy70 Profile
Femeie
24 ani
Bucuresti
cauta Barbat
31 - 59 ani
---Ro Forum--- / Sport / Platini nu vrea Steaua in Liga Campionilor Moderat de DareDevil, roliviu
Autor
Mesaj Pagini: 1
tazonne
RO FORUM OWNER

Din: CRIPTA
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 220
Platini nu vrea Steaua în Liga Campionilor

Presedintele UEFA, Michel Platini, a declarat că în Liga Campionilor nu au ce căuta cluburile implicate în scandaluri de corupţie.

"În urmă cu doi ani am fost împotriva participării lui AC Milan în Liga Campionilor. Din acest motiv nu suport admiterea unui club precum FC Porto, sau a altor cluburi implicate anul acesta în coruptie", a spus Platini pentru Gazzetta dello Sport.

Clubul Steaua Bucureşti a primit o penalizare de 7 puncte în urma scandalului "valiza" de la Cluj.


_______________________________________


pus acum 18 ani
   
kipiani
Special Guest Star

Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 15
Ei asta-i bună! Ieri cotidianele de sport au publicat o ştire de la UEFA precum că Steaua este acceptată în Ligă iar măsuri asupra acestei echipe se vor lua doar în momentul în care ancheta nternă va fi finalizată. După părerea mea acest lucru nu se va întâmplanici azi, nici mâine şi nici altădată pentru că totul este un foc de paie. Părerea mea!
<Secretarul general al UEFA, David Taylor, a declarat, sâmbătă, într-o conferinţă de presă, că forul european nu poate acţiona împotriva FC Steaua în cazul "valiza" înainte de finalizarea procesului în România. "Situaţia Stelei este diferită, din punctul de vedere al neregulilor comise, cele pentru care a fost deja penalizată de Federaţia Română de Fotbal, pentru că decizia finală nu a fost luată în ţară sau la Curtea de Arbitraj Sportiv de la Lausanne. Nici noi nu putem acţiona în vreun fel până când acest proces nu este terminat, pentru că decizia finală ar putea fi în favoarea clubului român. Noi ne ocupăm de bunul mers al competiţiilor fotbalistice.> Sursa:cotidianul.ro

Modificat de kipiani (acum 17 ani)


pus acum 17 ani
   
tazonne
RO FORUM OWNER

Din: CRIPTA
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 220
Dap am vazut si eu , cica " inca nu s-a luat o hotarare definitiva decat pt anul asta...
Parerea mea e ca si depunctarea e o mare prostie , menita doar sa ii dea peste" nas" lu jijinho, sa ii arate ca nu e buricul pamantului cum se crede
si


_______________________________________


pus acum 17 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la