---Ro Forum---
Lista Forumurilor Pe Tematici
---Ro Forum--- | Reguli | Inregistrare | Login

POZE ---RO FORUM---

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
lonely_32 din Valcea
Femeie
24 ani
Valcea
cauta Barbat
26 - 57 ani
---Ro Forum--- / Hot News / A aparut stick-ul de 128GB Moderat de DareDevil, roliviu
Autor
Mesaj Pagini: 1
tazonne
RO FORUM OWNER

Din: CRIPTA
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 220
Kingston lanseaza astazi dispozitivul de stocare USB Kingston DataTraveler 200, primul Flash USB de 128 GB din lume. Capacitatea foarte mare a acestui stick USB permite tuturor utilizatorilor, atât celor din mediul business cât si utilizatorilor obisnuiti, sa-si stocheze un vast volum de informatii, indiferent de natura lor.

“Capacitatea de stocare extrem de mare a dispozitivului DataTraveler 200 de 128 GB permite înmagazinarea a numai putin de 182 de CD-uri cu muzica, sau pâna la 27 de DVD-uri cu filme. Utilizatorii din mediul business îsi pot transporta fisierele de lucru - baze de date, arhive, etc,” a declarat Mihai Marcu, Business Development Representative, Bulgaria, Moldova, România, Kingston Technology Europe Ltd. “În plus, exista si optiunea de protejare cu parola a datelor, fara sa fie necesare drepturi de administrare pe sistemul de lucru, si astfel, DataTraveler 200 devine solutia perfecta de lucru pentru acasa sau birou.”

Kingston Technology DataTraveler 200 are un capac culisant, ceea ce face imposibila pierderea “clasicului capac” ce protejeaza conectorul USB. Dispozitivul suporta tehnologia Windows ReadyBoost.

Sursa: XtremPC


_______________________________________


pus acum 17 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la